spot_img
13.2 C
London
spot_img
HomeTagsBE

Tag: BE

Ende nuk ka pajtueshmëri për agjendën e takimit të radhës mes Kurtit e Vuçiqit

Agjenda e dialogut Kosovë-Serbi pritet të dakordohet para takimit të dytë ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit serb, Aleksandër Vuçiq në Bruksel. Megjithëse, parimisht është pajtuar 25 korriku si datë, në partinë në pushtet thonë se ajo duhet të konfirmohet pasi në takim...