spot_img
12.4 C
London
spot_img
HomeTagsAlbin Kurti

Tag: Albin Kurti

Xhavit Haliti: Kurti do që ta prezantojë marrëveshjen e Uashingtonit si tradhti

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Xhavit Haliti ka shprehur mëdyshjen e tij rreth prezantimit që kryeministri, Albin Kurti mund t’ia bëjë marrëveshjes së Uashingtonit përpara elektoratit që ka. Sipas Halitit, Kurti do të përpiqet që këtë marrëveshje ta prezantojë si një lloj tradhtie. “Normalisht që...

Ende nuk ka pajtueshmëri për agjendën e takimit të radhës mes Kurtit e Vuçiqit

Agjenda e dialogut Kosovë-Serbi pritet të dakordohet para takimit të dytë ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit serb, Aleksandër Vuçiq në Bruksel. Megjithëse, parimisht është pajtuar 25 korriku si datë, në partinë në pushtet thonë se ajo duhet të konfirmohet pasi në takim...