spot_img
13.2 C
London
spot_img
HomeUncategorized @sq

Uncategorized @sq

​James Rodriguez nuk dëshiron të rikthehet në Real Madrid

Janë duke qarkulluar disa spekulime që ylli kolumbian mund të rikthehet te gjiganti spanjoll, por tani si duket gjasat e këtij transferimi janë të pakta. Mesfushori me tipare sulmuese i Evertonit James Rodriguez ka treguar që nuk dëshiron të rikthehet tek Real Madridi. Mesfushori ka kaluar...

Dy të moshuar që jetojnë të vetëm, e tani e 5 ditë edhe pa rrymë

Janë bërë 5 ditë prej kur dy të moshuar që jetojnë të vetëm në Prekaz të Skenderajt, janë pa energji elektrike. Kjo për shkak se KEDS ua ndali, për shkak të borxhit prej 5 mijë eurosh, për te cilin të moshuarit thonë se nuk...

Pfizer: Dorëzimi i vaksinave të para kundër COVID-19 në Kosovë do të fillojë në fund të qershorit

Kompania e Pfizer e cila ka lidhur kontratë me Qeverinë e Kosovës lidhur me furnizimin e vaksinave kundër COVID-19 ka thënë se dorëzimi i tyre do të fillojë në fund të muajit qershor. Këtë e ka bërë të ditur për Telegrafin vet kompania, duke shtuar...

Ende nuk ka pajtueshmëri për agjendën e takimit të radhës mes Kurtit e Vuçiqit

Agjenda e dialogut Kosovë-Serbi pritet të dakordohet para takimit të dytë ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit serb, Aleksandër Vuçiq në Bruksel. Megjithëse, parimisht është pajtuar 25 korriku si datë, në partinë në pushtet thonë se ajo duhet të konfirmohet pasi në takim...

Ky është numri i vaksinave “Pfizer” me të cilat u furnizua mbrëmë Kosova

Ministria e Shëndetësisë e ka bërë të ditur se mbrëmë Kosova është furnizuar edhe me 3 mijë e 510 vaksina Pfizer. Këto vaksina ndonëse një informatë e tillë nuk është bërë e ditur dje nga kjo ministri, sot është thënë se këto vaksina janë nga...

“Klienti im është viktimë e një kurthi” – Flet avokati i njërit nga të dyshuarve për trafikim me drogë që u arrestua sot në...

Dy personave të dyshuar për “trafikim me substanca narkotike” janë arrestuar në Lipjan ku Njësia Kundër Narkotikëve gjeti dhe sekuestroi 400 kilogramë kokainë. Kjo substancë narkotike dyshohet se ka ardhur nga Brazili në pako të produkteve të mishit. Lidhur me këtë rast për Sinjalin ka folur...