spot_img
12.4 C
London
spot_img
HomeDIREKT

DIREKT

Xhavit Haliti: Kurti do që ta prezantojë marrëveshjen e Uashingtonit si tradhti

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Xhavit Haliti ka shprehur mëdyshjen e tij rreth prezantimit që kryeministri, Albin Kurti mund t’ia bëjë marrëveshjes së Uashingtonit përpara elektoratit që ka. Sipas Halitit, Kurti do të përpiqet që këtë marrëveshje ta prezantojë si një lloj tradhtie. “Normalisht që...

Xhavit Haliti kundër padisë për gjenocid: S’mund ta fitojmë

Padinë në GJND ndaj Serbisë për gjenocid gjatë periudhës së luftës së vitit 1998/99 që Qeveria “Kurti 2” e ka parlajmëruar qysh nga muaji shkurt i këtij viti, po e sheh si betejë të humbur deputeti nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Xhavit...

Skender Hyseni pjesë e dialogut në Qeverinë “Kurti 2”

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Arbër Rexhaj, i ftuar në emisionin “Context” në ATV foli për zhvillimet në procesin e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë. Ai tha se Qeveria “Kurti 2” çdo ditë është duke punuar sa i përket çështjes së dialogut Kosovë-Serbi. Madje ai përmendi...

Farming, Food and You

The Consumer Hub provides a forum for consumers to share ideas, questions, and concerns about agriculture. Design is our playground. While we create an awesome experience, we like having fun. No animals were harmed, no bridges were burned during our parties. Inhabit hearing perhaps on ye do...