Policia po përkujdeset për zbatimin e masave anti-COVID

Policia e Kosovës me njësitet e saja po vazhdon angazhimet në terren bashkë me inspektorët e Agjencisë së Ushqimit dhe Veterinës(AUV), në përpjekje për parandalimin e përhapjes së pandemisë COVID-19.

Përmes një komunikate në faqen zyrtare në Facebook, Policia e Kosovës, ka njoftuar se po vazhdojnë aktivitetet e tyre në tërë territorin e Kosovës, bashkë me inspektoratin AUV në zbatim te masave anti-COVID, sipas vendimit të Qeverisë së Kosovës.

Përmes respektimit të masave, mbajtjes së higjienës, mbajtjes së distancës fizike dhe bartjes së maskës, ndikojmë së bashku në parandalim të përhapjes së pandemisë”, thuhet në njoftimin e Policisë.

spot_img

More like this

Manchester United: Cristiano Ronaldo wants to leave club this...

Cristiano Ronaldo wants Manchester United to let him leave the club if they receive an appropriate offer...

​James Rodriguez nuk dëshiron të rikthehet në Real Madrid

Janë duke qarkulluar disa spekulime që ylli kolumbian mund të rikthehet te gjiganti spanjoll, por tani si...

Dy të moshuar që jetojnë të vetëm, e tani...

Janë bërë 5 ditë prej kur dy të moshuar që jetojnë të vetëm në Prekaz të Skenderajt,...